Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Otrzaskany ze świętością

Mówi się, że największym niebezpieczeństwem jest otrzaskać się ze świętością. Kiedy to co nieskończone i niepojęte staje się dla nas banalne. Stajemy się nieczuli na obecność Boga. Dlatego bojaźń Boża jest tym darem Ducha Świętego, o który powinniśmy prosić, aby nie lekceważyć Boga i Jego darów. Ostatnio uzmysłowiły mi to zagrożenie trzy obrazy.

 

Pierwszy. Msza w Boże Ciało. Ksiądz proboszcz mówi dobre i duchowe kazanie. Gościnna zakrystia sąsiadów. Dwóch starszych panów, chyba dla kamuflażu przebranych w komże,  gada w najlepsze. Widać ich głoszone słowo nie dotyczy (a na pewno nie dotyka), oni służą do Mszy, a teraz jest przerwa, bo to przecież kazanie. Raz dyskretnie zwrócona uwaga, drugi raz, trzecia nie dyskretna "cichoooo" . I jak tu doświadczyć mocy Bożej?

Obraz drugi. Po rozdzielanej Komunii widzę, że na patenie jest dużo partykuł Najświeższego Sakramentu. Przynoszę do ołtarza i delikatnie zgarniam do cyborium. I słyszę głos zniecierpliwionego kapłana: "to do puszki?". Ktoś powie "szczegół semantyczny", "łapanie za słówka". Ale jeśli wierzymy, że w każdej cząstkę jest nieskończony i pełen majestatu Pan wszechświata, to nie chodzi tu o słowa. A czemu nie mam uwielbiać tego daru życia wyrażonego w tej cząstce? Modlić się? Okazać szacunek? Jak poczęte dziecko, znak świętości.  

Obraz trzeci. Nabożeństwo czerwcowe zaraz po mszy. Kapłan nie odstawia z ołtarza ani mszału, ani ampułki, ani kielicha. Usuwa tylko na boki ołtarza. I tak w bałaganu wystawia Najświętszy Sakrament. Leń, głupiec? Nie wiem, nie osądzam. Ale liturgicznie znak fatalny.   

Możemy otrzaskać się ze świętością. Może dlatego tak mało jej w nas i tak wiele jest dla nas niewykonalne.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.