Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Koleiny

Mamy swoje koleiny (schematy działania, przyzwyczajenia). OK? Ukochane "nasze" priorytety i ścieżki.  Nie ma w tym nic niewłaściwego. Cały problem często zaczyna się jednak od tego, że to "nasze" próbujemy na siłę zaproponować wszystkim. Co więcej, jak znajdziemy taki problem, czynimy go często uniwersalnym (podstawowym, powszechnym), i nagle przestajemy dostrzegać inne problemy. No bo przecież swój już mamy i po co nam inny. To tak jak ze znalezieniem podejrzanego w serialu "Ojciec Mateusz". Podejrzany znaleziony sprawa zamknięta. Zaś w rozwiązaniu - nazwijmy go problemem alfa - widzimy lekarstwo na całe zło świata. Np. są problemy we wspólnocie, w relacjach? Znajdźmy jeden brak  i zaangażujemy wszystkie siły, aby problem zaleczyć. 

Biblia mówi: "poznacie prawdę, a prawda nas wyzwoli". Zamknięcie na prawdę - oto obraz niewoli. Więzienie, w którym tkwimy. Pustka, którą żyjemy.

Człowiek zniewolony niechętnie słucha prawdy. Czasem fizycznie, czasem tylko symbolicznie, zatyka swoje uszy słuchawkami z muzyką, z ideologią, z usprawiedliwieniami. Czasem otwiera się na to, aby zły sączył w jego głowę swoje kłamstwa. Zamykał nas w swoistym myśleniu dialektycznym, gdzie prawda nie jest tym, co człowieka pociąga. Czynimy swoimi puste frazesy: "Boga nie ma", "wiara jest dla słabych", ... Ale przez to pozwalamy aby ich pustka udzieliła się nam. Pytanie o cierpienie, przemijanie - urasta do mega rozmiarów i albo trzeba je ominąć albo odrzucić.

Poznać Jezusa to doświadczyć wolności. Może dlatego tak wiele dziś jest różnych niewoli i niewolników. To swoista religijność gimnazjalisty idącego na mszę dla przedszkolaków, po to, aby stać na schodach, jak najdalej, aby nie widzieć, aby nie słyszeć. Bez pytania o to, czy to rozwija moją wiarę. Aby zaliczyć, aby odhaczyć, aby się mnie nie czepiali. Ale bez pytania o to, co mi to odbiera. 

W tym wypadku lekarstwo i lekarz są tożsame. Kto spotyka Zmartwychwstałego, spotyka życie. 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.