Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

2 sierpnia: Matki Bożej Anielskiej (Odpust Porcjunkuli)

Dziś w zakonach franciszkańskim święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów. To szansa na uzyskanie odpustu Porcjunkuli. Każdy, kto 2 sierpnia pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim „Ojcze nasz” i wyznanie wiary, a także przystąpi do spowiedzi i przyjmie Komunię Świętą oraz pomodli się w intencjach papieża (nie za niego, ale w intencjach, w których on się modli) i wyzbędzie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, zyska odpust zupełny. Zachęcam do skorzystania z tej łaski miłosierdzia.

Maryja jako Matka Boża jest także Królową aniołów. Już Ewangelie zdają się wskazywać na służebną rolę aniołów wobec Maryi: tak jest w scenie zwiastowania, tak jest przy ukazaniu się aniołów pasterzom; tak jest wtedy, gdy anioł informuje Józefa, że ma uciekać z Bożym Dzieciątkiem do Egiptu. Wezwanie „Królowo Aniołów, módl się za nami” zostało włączone do Litanii Loretańskiej. Istnieje wiele kościołów pod tym wezwaniem, zwłaszcza wystawionych przez synów duchowych i córki św. Franciszka.

U stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej, wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej renesansowej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.

 

Święto Porcjunkuli jest obchodzone bardzo uroczyście jako święto patronalne w kościołach i klasztorach franciszkańskich. Kościół Matki Boskiej Anielskiej (Porcjunkula) leży około 2 kilometrów na południe od Asyżu. Znajdowała się tu pierwotnie benedyktyńska kapliczka, odbudowana przez św. Franciszka w 1207 roku. W roku 1211 benedyktyni z góry Subasio odstąpili Franciszkowi i jego towarzyszom kaplicę. Papież udzielił odpustu zupełnego na dzień przypadający w rocznicę poświęcenia kaplicy, które odbyło się 2 sierpnia 1216 roku. Od wieku XIV papieże podobny odpust na ten dzień zaczęli przyznawać poszczególnym kościołom franciszkańskim. W 1952 roku wyszedł dekret Kongregacji Odpustów rozszerzający przywilej odpustu zupełnego „toties quoties” na 2 sierpnia, czyli za każde nawiedzenie kościoła i wypełnienie warunków.

Paweł VI swoją konstytucją apostolską Indulgentiarium Doctrina z 1967 roku - odwołując się do poprzednich papieży - potwierdził, że każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny zyskuje odpust zupełny.

 

By uzyskać wspomniany odpust, należy jednak spełnić następujące warunki, a więc:
- pobożnie nawiedzić kościół,
- odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,
- przystąpić do spowiedzi świętej,
- przyjąć Komunię świętą,
- pomodlić się według intencji Ojca Świętego,
- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

 

 [Litanie do Matki Bożej Anielskiej] oraz [Litania do MB Anielskiej /Porcjunkuli 2.VIII/ (1910r.)].

 

 

Tak więc chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości. 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny nie z racji moich urodzin, ale przez nawiedzenie kościoła. :P

Więcej można dowiedzieć się odwiedzając linki poniżej:

Uprzedzając pytania dzielę się moim małym skarbem: "https://drive.google.com/file/d/0B7P8w4f7p5mDano4RmtLeXQ1WFk/view" czyli skanem starego modlitewnika z 1909 roku "Odpust Porcyunkuli. Nauka o Odpuście Porcyunkuli oraz Modlitwy o uzyskanie tegoż odpustu" autorstwa ks. Jana Chrząszcza (powyżej dwa jego fragmenty).

 

2 sierpnia wydarzyło się jeszcze kilka ciekawych /ważnych/ rzeczy:

  • 1858 – ur. bł. August Czartoryski, salezjanin,
  • 1898 – ur. bł. Karolina Kózkówna,
  • 1992 – koronacja figury Matki Bożej w tatrzańskim sanktuarium na Wiktorówkach.

 

 

A ja dziękuję dziś dobremu Bogu, przez wstawiennictwo Panny Anielskiej, za 44. lata mojego życia. Jestem wdzięczny za każdą modlitwę w mojej intencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozwolę sobie na podzielenie się życzeniami :) Na szczęście nie jest ich dużo :) :) :) Zebrałem te ciekawsze z kilku ostatnich lat. Kiedy przyjdzie ten czas, że życzyć dobrego nikt nie będzie już chciał, będzie do czego wracać. :) :)

 

Księże, najlepsze życzenia urodzinowe! Miłości, Miłości, Miłości! Ułożenia wszystkich spraw i mnóstwa powodów do uśmiechu. z Bogiem:)

Z okazji urodzin życzę Księdzu dużo błogosławieństwa i łaski Bożej, a także żeby Ksiądz był szczęśliwy :)

Wzrastaj w Łasce Bożej i świętości; -)

Tomaszu najlepszego w dniu urodzin. Trwaj w dobrym, zapomnij o złym. Dobrego świętowania. Z pamięcią i modlitwa rano o 9 przy ołtarzu.

Dużo dobra w dniu urodzin- i nie tylko dziś :) Dużo pokoju w sercu :) Pozdrawiam ciepło :*

Księże, życzę aby dobry Bóg codziennie dawał księdzu doświadczenie tego jak bardzo księdza kocha i z jakim zachwytem na księdza patrzy. Mocy Ducha Świętego na każdą chwile!!! Dobrej kawy i dobrego humoru na każdy dzień!

Wszystkiego najlepszego :) pokoju, radości, doświadczenia, ze Bóg jest blisko!

Niech Pan Wspomaga każdego dnia :) Bożej opieki, miłości :) Błogosławieństwa Bożego! :)

Tomku niech Dobry Bóg prowadzi Cię po drodze codzienności ku świętości. Z pamięcią w modlitwie.

Wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, uśmiechu, niech Pan błogosławi i strzeże! ;)

Najpiękniejszego Ducha Bożego!!! :) :) :) Jezusa na każdy dzień! :)

Tomeczku, wszystkiego dobrego, radości, pokoju oraz życzliwości od wszystkich napotykanych ludzi. Pozdrawiamy!

100 100 100 lat :) wszystkiego co najlepsze, dużo radości i uśmiechu na co dzień i co raz więcej optymizmu ;) pięknego finiszu z doktoratem i samych sukcesów!!!

Wszystkiego Dobrego, a zwłaszcza Pokoju, Radości oraz doświadczania Boga, który Jest i który walczy i zwycięża.

Życzę przede wszystkim dużo wiary i wytrwałości w naśladowaniu Chrystusa w swoim powołaniu, niegasnącej nadziei i oczywiście dużo miłości - tej Bożej, aby ksiądz ja widział w swoim życiu, ludzkiej, aby zawsze było wokół księdza mnóstwo życzliwych ludzi, no i tej do siebie samego - więcej wiary w siebie;) jadę właśnie na Msze - dziś w intencji księdza:) pozdrawiam, szczęść Boże!

Wiele łask i błogosławieństwa Bożego, żywej wiary, która Jego mocą daje skuteczność w działaniu. Pokoju i radości w sercu, które rodzą w nas wdzięczność i dają siłę do ciągłego zmagania się ze sobą samym i wszelkimi przeciwnościami codziennego życia oraz tego stałego, ożywczego i radosnego pragnienia niesienia Chrystusa wszędzie tam, gdzie Bóg zechce Księdza posłać. Radosnych URODZIN! Oczywiście życzenia są "w pakiecie" z modlitwą. Dziś różaniec w Księdza intencji.

Tomciu... Wszelkiego dobra w tym wyjątkowym dniu.. Dziękuję Panu, że jesteś :) niech On Ci błogosławi i niech Cię prowadzi.. a Ty wystarczy, że będziesz posłuszny, tak jak do tej pory i wtedy będzie cały czas tak cudnie

Niech Pan błogosławi i umacnia w powołaniu. Wszystkiego co najlepsze.

Tego co najwspanialsze!

Tomku, niech Cię Bóg obdarza potrzebnymi łaskami.

Świętości

Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień

Urodzinowo spełnienia tych dobrych pragnień które nosisz w sercu. Z modlitwą

Szczęść Boże! Najlepsze życzenia I wielu Łask Bożych!

Tomku, życzę spokoju w głowie i spełnienia prywatnie i „zawodowo”.

Najlepszości

Błogosławieństwa Bożego na kolejny rok życia z tej strony życia

W dniu urodzin życzę dużo zdrowia, niesłabnącego żaru ducha oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Cię Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u Syna wszelkie łaski i siły.

Niech Ci się dobro dzieje we wszystkim co robisz!

Wszystkiego Bożego na każdy dzień Twojego życia księże

Wielu łask i prowadzenia na każdy dzień. Niech Pan Bóg błogosławi.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Każdego dnia uśmiechu na twarzy, radości w sercu,  spełnienia marzeń, Łask Bożych i Darów Świętego Ducha,  Niech Matka czuwa A Ojciec słucha.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Pięknej relacji z Panem Bogiem, równie pięknej z ludźmi, małych i większych radości, a przede wszystkim wiary w swoje dziecięctwo boże i w konsekwencji - w swoją wyjątkowość.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!

Wielu łask Bożych i siły do dalszej posługi.

Rób dobro, i niech dobro do Ciebie wraca.

Życia z zachwytem!

Błogosławieństwa

Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin! Dużo pogody Ducha, zdrowia, radości, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej.

Wszystkiego dobrego. Niech Pan będzie Twoją opoką i niech Cię umacnia w powołaniu. Niech Cię prowadzi każdego dnia po ścieżkach życia.

Sto lat w zdrowiu, radości i przyjaźni z Bogiem i ludźmi

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!! Urodziny to super okazja do świętowania. Zawsze miło jak ktoś złoży życzenia:)

Życzę Ci nieustannej przyjaźni z Panem Bogiem i ludźmi oraz zdrowia, dobra i radości każdego dnia.

Bogu dzięki za Ciebie i miłość

 

 

 

 

 

Naprawdę dają radość, bo nie liczy się ilość ale jakość. Życzę każdemu choć kilku takich (wypływających z wiary) życzeń, do których dołączona jest życzliwa pamięć i modlitwa. I tu małe dopowiedzenie - sam często szwankuję i zapominam o urodzinach czy imieninach innych osób. Dlatego od czasu do czasu modlę się w intencji osób mi bliskich i potrzebujących modlitwy, o których powinienem pamiętać a z powodu mojej ułomności nie pamiętałem.

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.