Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Nie-święte oburzenie

Z reguły tego nie robię, ale dziś postanowiłem wskazać uwagę na dość powszechne budzenie nienawiści i zawiści wobec Kościoła. Otóż na stronie wp.pl czytamy w notce poświęconej sklepowi internetowemu www.splendor24.pl prowadzonemu przez Fundację Nasza Przyszłość co następuje: "Oprócz książek w ofercie księgarni znajdują się także inne przedmioty. Przykładem są choćby różańce. Obecnie trwa promocja, w czasie której możemy nabyć jeden z nich w cenie 130 zł. Cena za różaniec zszokowała internautów, którzy widząc ją, przecierali oczy ze zdumienia. To jednak nic, bo różaniec w "normalnej" cenie kosztuje bagatela 179,90 zł! W ofercie jest także tańszy różaniec, który kosztuje 80 zł. Cena poza promocją wynosi 119,90 zł."

AAAAAAA, święte oburzenie, o. Rydzyk zdziera na różańcach, tak droooooogooooo! Internauci przecierają monitory ze zdziwienia. Przecieracie oczy! Ja też przecieram, ale  okulary - ... - zabrudziły się, a co!

Wchodzę więc na stronę sklepu i odnajduję wspomniany różaniec - jest to srebrny różaniec wykonany z Nocy Kairu (na marginesie jeden z fajniejszych sztucznych minerałów, zaraz po Szmaragdzie Nilu [ale ten jest dożo droższy] i Piasku Pustyni [ten natomiast jest tańszy]). Uruchamiany zatem Google, aby sprawdzić w jakiej cenie są świeckie wyroby jubilerskie z tego minerału. Klik, klik i mamy naszyjnik - 38 koralików na sznurku 45 zł, w inny 33 koraliki na sznurku 29,90, inny różaniec z tego kamienia (na sznurku) 70 zł i tak dalej i tak dalej. Można też w necie kupić sznur takich koralików o dł. 39 cm (32 koraliki +/-2) to koszt około 25 zł.  Znaczy, niektórych może to zaskoczyć, koszt kamienia wpisuje się w wartość różańca (różaniec ma przypomnijmy 59 koralików) -  reszta wartości różańca to srebro i wykonanie. Panowie z WP - jubiler to też zawód.

Strona miała uderzyć w o. Rydzyka a tak naprawdę zrobiła mu reklamę. Przecież ten różaniec nie jest produkowany prze o. Rydzyka. Ktoś ten różaniec zrobił i ma prawo cenić swoją pracę jubilerską - jeśli nie chcesz Nocy Kairu to możesz mieć inny minerał (hematyt jest tańszy - agat indyjski niestety nie), albo wersję nie wykonaną ze srebra, albo kupić zwyczajny za grosze wykonany z drewna, albo poszukać droższego. Tylko idioci z WP mogą myśleć, że to zdzierstwo Rydzyka - a nawet jeśli oni tak nie myślą, to chcą, aby tak myślał ich głupi czytelnik. Wchodzimy zatem na inne strony sprzedające dewocjonalia, w tym ten sam różaniec. Tam też promocja z 179,90 zł na 161,91 zł. A u Rydzyka 129,90 !!! Nawet na Allegro drożej. Czaicie. WP chce pokazać, że Rydzyk pazerny a okazuje się, że on sprzedaje taniej niż inni. No nie ziemsko. Nie wiem jak wy, ale ja już kupuję na prezent :) :) :) może dam komuś w WP. Sobie nie kupię, bo już mam - zresztą mój ulubiony różaniec to papieski (dostałem) a drugi zrobiony przeze mnie (pisałem o tym w innej notce). Mam dużo kieszeni.

Dziś internet jest mega złośliwy. Pompuje emocje i to te negatywne, dla zysku, dla zasięgów. Pod wspomnianym artykułem cała masa zjadliwych komentarzy. Czy ktoś z nich zadał sobie trud skorzystania z wyszukiwarki Google? Nie sądzę, bo po co! Przypadek - nie sądzę. Aż się dziwię, że nie wspomnieli, że sklep nie prowadzi sprzedaży mercedesów, że nie wspomnę o uogólnieniu "księgarnia o. Rydzyka" - no błagam. Kłania się rzetelność dziennikarska! Szukanie taniej sensacji.

Puenta: Czytelniku używaj rozumu. Nie daj się WP i innym podobnym portalom robić w konia. Nie wychodź na głupka! Ceń się! Zachowaj godność! Albo dołącz do nie-świętego oburzenia. Powód jest już wtedy mało istotny. Może być np. obrazek z tej samej kategorii w sklepie z dewocjonaliami  za - o zgrozo - 1 zł.

 

ps. mój komentarz pod artykułem wytrwał kilka sekund i został usunięty, tak że tego :) przypadek - nie sądzę!

ps2. mam zaległości w dziale blogowym - poprawię się ... może ...

ps3. kochane Google - chwilę poszperałem w wyszukiwarce i teraz wszędzie wyświetlają mi się wyroby jubilerskie i sznury Nocy Kairu :) :) :) - reklama kontekstowa - na marginesie, coś co najbardziej mnie irytuje.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.