Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Monopol na półprawdy?

Moja strona ma marginalne znaczenie.

 

Mój filmik na yt miał rekordową liczbę odsłon (pierwszy, katecheza na dzień wspólnoty, coś około 80; drugi, medytacja na Chrzest Pański, pewnie z 9). Moje nagrania homilii nie mają tysięcy odtworzeń a kanał setek subskrybentów. Notki mojego bloga nie są umieszczane na stronie głównej i nie mają dziesiątek odsłon.

Od początku istnienia strony nie zabiegam o popularność, rozgłos. Czytelników pewnie można policzyć na palcach jednej ręki. Jednak monopol wielkich korporacji na "f", "g", "a", czy "m" oraz zagrożona wolność słowa, staje się zagrożeniem nader realnym. Korzystamy z ich urządzeń, kont pocztowych, oprogramowania. Niedługo futurystyczno-fantazyjne pomysły rodem z filmów, mogą stać się nasza szarą codziennością. Już dziś za poglądy zbliżone do ewangelii np. sprzeciw przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych, można stracić dostęp do kont profilów społecznościowych. Kto wie, może jutro za głoszenie Ewangelii, moje konto na fb, yt zostanie usunięte, mój hosting zablokowany przez naciski z zewnątrz, moja umowa z telefonią rozwiązana, konto bankowe zablokowane, system operacyjny nie pozwoli uruchomić komputera, wszystkie nagrania homilii usunięte (to zresztą już się stało, kiedy wrzuta z dnia na dzień zablokowała, a później usunęła wszystkie nagrania - do dziś wiele moich notek na stronie pozbawionych jest nagrań) ... Jak na razie nie grozi mi to, może tylko dlatego, że nie jestem prezydentem USA, czy moje konta nie mają wielkich zasięgów i nikt się z nimi nie liczy. Ale w teorii jest to jak najbardziej prawdopodobne.

I co wtedy? Otóż nic :) bo silniejszy jest Ten, który działa w nas, niż ten który działa w  świecie. Prawdziwą wolność daje Jezus. Prawdziwa wolność to miłość, a to, czy nią będę żył, zależy wyłącznie ode mnie.  Swoją drogą, trudniej będzie się żyło w zmonopolizowanym szarym i smutnym świecie cenzury, kłamstwa i podłości. Bardziej przejmująco dziś brzmi: "nasza nadzieja w Panu, który stworzył niebo i ziemię".

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.