Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Hej ho, kieliszki wznieśmy! Niech popłyną oazowe opowiści.

Ile w oazowiczu zostaje oazowicza, kiedy przestaje być oazowiczem?

Taka myśl nasuwa mi się czasem, kiedy widzę na portalach społecznościowych animatorów/ki, moderatorki ... byłych oazowiczów, pozujących do zdjęć z kieliszkiem w ręku, choć jeszcze nie tak dawno, KWC w ich życiu, stanowiło istotny wyznacznik stylu życia. Czy odejście z oazy łączy się z porzuceniem wszystkich wzorców? Czy łączy się z takim stylem bycia, w którym potrzeba zanegować dawne postawy? Czy może odejście to odnalezienie tłamszonej wolności? Czy udawali, czy teraz udają? Prawdziwi wtedy, prawdziwi teraz?

 

Niestety potwierdza to moje odczucia, że na postawione przeze mnie na początku pytanie, prawidłowa odpowiedź chyba brzmi: "nie za wiele". Zatem nasuwa się drugie pytanie.

Ile w oazowiczu jest oazowicza, kiedy jest oazowiczem?

Ile jest oazowicza w sercu? Czy może ktoś czasem tylko ubiera się w oazową pelerynę, oazowe skarpetki i czapkę? Dodaje do smaku życia aromatu oazowicza identycznego z naturalnym. Czy życie wypłucze z niego oazowicza? Czy oazowicz z niego nie odparuje? Co wtedy w nim zostanie? Nowy człowiek? Stary człowiek? Nowy człowiek, który się zestarzał?

Pytaniem szukam odpowiedzi. I nie tylko o KWC mi się rozchodzi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8599362
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.