Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Test normalności?

Jeszcze nie tak dawno, mieliśmy obiektywne punkty odniesień. Mieliśmy wzorzec metra (nie chodzi o pociąg), kilograma. Bez wzorców i odniesień gubimy się. Dziś świat - a szczególnie netfliksowo podobna filmografia - próbuje eliminować (znaczy nachalnie eliminuje) pozytywne (normalne) wzorce. Jeśli oglądasz jakiś współczesny serial na platformie streamingowej i cię nie skręca, nie mdli, to właśnie uczestniczyłeś w teście na normalność i ... go oblałeś.

Kiedyś wprost powiedzielibyśmy, że normalne, zdrowe, jest to, co daje radość samo z siebie, co czyni człowieka lepszym. Dziś "bohaterowie" filmu to antywzorce, które są sprzedawane w formie papki, okraszonej lukrem, których naśladowanie zakończy się totalną anihilacją człowieka, który przyzna im choć cień racji. Propaganda ciągu literek, od L zaczynając, nie udaje, że nie o lepszego człowieka chodzi, ale o ich wzorzec człowieka. Świat niewolników obrażonych na prawdę, rozum, logikę. Taki przykład z jednego z seriali. Jeśli rozczula cię scena dwóch czułych panów, którzy właśnie adoptują czarną sierotę z biednego kraju i nie widzisz w tej scenie manifestu ideologicznego, twój umysł już został zarażony wirusem anihilacji dobra i szczęścia. Podobnie kiedy łykasz scenariuszowe "argumenty" za aborcją czy eutanazją, za rozwiązłością. Jeśli nie przeszkadza ci karykatura katolika obecna w amerykańskich serialach  [na tym przykładzie widać, że katolicyzm jest dobry, skoro jest ośmieszany i deformowany - ależ Hollywood nienawidzi katolików i ich systemu wartości], nie dostrzegasz rasizmów względem innych kolorów skóry niż czarny.  ... (Tu jest przewidziany czas na oburzenie środowisk L, hasła bym się gwiazdkował, że coś tam Matter, że jestem anty...iztyczny, że toleracja, równość, braterstwo - wszystko przekręcone i postawione na głowie). A to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Wszystkie postulaty rewolucji neobolszewickiej (tylko kolory sztandarów się zmieniły) są realizowane w obrazach z ekranów. Niestety współczesne pokolenie, albo nie widzi, albo nie chce widzieć w tym zagrożenia dla przyszłych pokoleń, albo chce, by przyszłością ludzkości była twarz rozpaczy, smutku, nihilizmu, popudrowana kłamstwami ekranu. Strasznie w tym kontekście brzmi hasło, jesteś tym czym się karmisz.

Dobrze, że mamy dobre (normalne wzorce) - świętych - którzy w swoim życiu zrealizowali ideał Ewangelii, miłość do Boga i człowieka. Mamy wzorce budujące zdrową moralność z najważniejszym, jakim jest żyjący Jezus i Jego Ewangelia. To lepszy test na normalność. Wykrywający choroby i infekcje, które są szkodliwe dla człowieczej istoty, tego co najcenniejsze w nas. Test na prawdziwe życie. Szkoda, że tak rzadko wykonywany.

Czy normalność zwycięży? Czy, ze strachu i zawiści, zostanie sprzedana za 30 srebrników? Dla prawdziwie wierzących odpowiedź jest oczywista. A dla ciebie czytelniku?

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.