Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

List do kapłanów OCENZUROWANY !!!! Guzik prawda

Szczęść Boże! Tragedia, masakra, ... ocenzurowano list episkopatu do kapłanów, wycięto fragment o tradycjonalistach, cenzura panie, cenzura ... Kto śmiał? Święte obudzenie! Internet wre, hejt! Kto śmiał?

Cytując klasyka :) Jam to niechwaląc się sprawił :) :) :)

Ostatnio ogłoszone motu proprio poruszyło środowiskiem tradycjonalistów bez dwóch zdań. Rozumiem ich i otaczam intensywniejszą modlitwą. Jednak w tym poście, chciałby się odnieść do pewnego faktu medialnego, któremu to środowiska tradycjonalistów nadały w sieci rozgłos. Czytamy w postach na różnych stronach i forach: "POLSKI EPISKOPAT CENZURUJE WŁASNE SŁOWA", "Żenada i traktowanie wiernych jak idiotów" - pisze ktoś. "Tymczasem zrobił to jakiś pomniejszy karierowicz, który chciał się podlizać szefowi. Zrobił to w sposób właściwy dla pomniejszych karierowiczów: ośmieszył szefa. Brak inteligencji w stopniu heroicznym. Współczuje tym, którzy będą się z tej sytuacji tłumaczyć. I zapewne nie będą to ci, którzy ten śmieszny kryzys wywołali. Ehh" - jakże empatycznie zauważa prof. dr hab.  :) Ehh symptomatyczne. "Internet pamięta wszystko. Teraz trwa burza nt. akapitu wyciętego z listu skierowanego do kapłanów (...) Część wiernych oburzona, część rozmieszona, część załamana. Gdy tacy zwracają się do nas, kapłanów - co im powiedzieć, żeby nie skończyć tylko na rozłożeniu rąk?" - pisze pewien ks (tak, internet pamięta, wyszukiwarka pomaga). "Niesamowite" - linkuje historyk.  "Co by nie sądzić o tradycjonalistach i Mszy trydenckiej, to tak sytuacja obnaża najgorsze oblicze Kościoła w Polsce. Żałosne gumkowanie wypaczeń tradycjonalistycznych w dokumentach. Skowyt złośliwej, zawistnej radości z cudzego nieszczęścia wśród tych, co to zawsze zgodnie z kierunkiem wiatru. Arbitralizm władzy. Jednolity front medialny. " - wyrokuje ksiądz. Oj se księdze używają :) wstyd cytować.

Sprawę zauważył i nagłośnił Mateusz Ochman, ale emocje zadziały szybciej niż rozum i fakty. Ktoś stworzył chwytliwy mem ze Stalinem i Jeżowem w rolach głównych - brawo, brawo, faaaalaaaa, i już samo poszło. Pan Mateusz jest z siebie dumny. Narracja została podjęta bez żadnego "ale", nawet przez historyków z tytułami. Brawo, brawo, faaalaaa. Rozumiem, emocje, emocje, emocje.

 

A fakty są takie.

1. Przygotowujemy się do Triduum Paschalnego 2021.
2. List pojawia się na stronie naszej diecezji, za: https://ksieza.archwwa.pl/aktualnosci/list-biskupow-polskich-do-kaplanow-na-wielki-czwartek-2021-roku/ Data dodania na stronę to 25.03 (akapit jest). Diecezja warszawsko-praska 30.03.2021 o 11.20 (akapit jest). Ks. Tomek czyta list ze strony archidiecezji, szczególnie że tam też pojawia się list Kardynała Nycza na Triduum.
3. Ks. Tomek  tworzy notkę i kopiuje list ze strony episkopatu na swoją stronę 2021-04-01 20:55:25 za: https://episkopat.pl/biskupi-do-kaplanow-na-wielki-czwartek-dziekujemy-za-wasze-zaangazowanie/ bo jest fajny i dobry oraz żeby do niego wrócić po Triduum. Nie zwracam uwagi czy coś jest czy nie, list już przeczytałem.
4. Ks. Tomek do skopiowanego listu dodaje odsysacz na stronę archidiecezji https://ksieza.archwwa.pl/ bo swoją diecezję trzeba linkować.

I choć na stronie episkopatu data publikacji to 01-04-2021 (w Wielki Czwartek), to według mnie czekano, żeby go opublikować na stronie episkopatu razem z życzeniami dla księży, a diecezje umieściły go wcześniej i przesłały do swoich księży.

5. Triduum.
6. Długo, długo nic.
7. 23 lipca 2021, godzina 19.10. W necie wybucha święte oburzenie, bo Mateusz Ochman odkrył, że episkopat ocenzurował list i że zrobił to zapewne, jako reakcja na motu proprio. Środowiska tradycjonalistyczne wrą ...
8. 25.07.2021 ks. Tomek chce zobaczyć jaki to fragment zniknął z listu.
9. Ks. Tomek widzi, że w tekście list na jego stronie, nie ma również wspomnianego fragmentu. http://tmoch.net/jupgrade/index.php/ciekawe-artykuly/pomoc-duchowa/wybrane-listy-episkopatu-polski/2579-list-biskupow-do-kaplanow-na-wielki-czwartek-2021.html Robi wow!
10. Klika w odnośnik, który płynnie przekierowuje na stronę archidiecezji.
11. Tam akapit jest.
12. Ks. Tomek dochodzi do wniosku, że pewnie z powodu czynnika ludzkiego fragment się zawieruszył wyłącznie na stronie episkopatu, ale na 100% a nawet 300% było to w kwietniu a nie lipcu. A ten fakt pozostał niezauważony. No chyba, że to psikus z racji 1 kwietnia :) Skopiowałem ze strony episkopatu, bo tak robię, list bez wspomnianego akapitu i wkleiłem go w moją stronę w Wielki Czwartek - to fakt.

Zatem wszyscy, którzy łączą brak akapitu z motu proprio, są w głębokim błędzie. A każdy, przypisał antytradycjonalistyczne motywy działania episkopatowi (redaktorom strony) dopuszcza się pomówienia lub nadinterpretacji. "Tym gorzej dla faktów".

13. Ks. Tomek dodaje zagubiony akapit na swoją stronę i jeszcze raz czyta list, jest fajowy. Szczególnie, że akapit mówi o Ruchu Światło-Życie. Ks. Tomek pije ciepłą czekoladę :) Umieszcza też zdjęcie z przedsoborowego mszału. Teraz tradycjonaliści poczują się usatysfakcjonowani.

Szkoda, że taka pomyłka zdarzyła się na stronie episkopatu. Myślę, że zwyczajnie akapit się zawieruszył, a nie, że ktoś celowo go usunął (chyba że ktoś, kto nie lubi oazowiczów). Może znajdował się w nim jakiś znak specjalny i edytor strony zwyczajnie nie dodał akapitu np. administrator wkleił test z worda. Nie doszukiwałbym się spisku. Choć zastanawiające jest, że nikt nie zauważył braku przez te kilka miesięcy.

Plusem jest, że po tylu miesiącach znalazły się osoby, które weszły na stronę episkopatu i doczytały co tam jest. Złe, że przypisały złe intencje.  Dobre jest, że biuro prasowe episkopatu rozsyła listy (informacje) do diecezji wcześniej, dzięki czemu mogą one innymi kanałami dotrzeć do odbiorców. W tym wypadku dotarły, bo strona archwawy list zamieściła i posłała do księży. Podobnie zrobiły inne (nie wszystkie) diecezje. Cenzury nie było bo listy dotarły.

Jeśli kogoś powyższe argumenty nie skłaniają do zmiany wartościowania, wygaszenia emocji i logicznego myślenia, to proponuję inną wersję wydarzeń. To ja dokonałem cenzury listu na mojej stronie, bo pochlebnie pisano o Ruchu Światło-Życie, a episkopat zwyczajnie tą wersję ode mnie skopiował. Taka wersja ma tyle samo wspólnego z prawdą, co wszystkie inne generowane w sieci. Ogarnijcie się państwo.

Na początek lista słów, które paść nie powinny: pomniejszy karierowicz, gumkowanie, ... czyli przypisywane postawy, motywacje, które nie musiały zaistnieć (a w tym wypadku nie zaistniały). Czy wypowiedziałbym je, względem konkretnej osoby, ale rozmawiając z nią twarzą w twarz?

Musimy się przyzwyczaić - bo nie wiem, czy można to zmienić - że zamiast faktów, coraz częściej przekazuje się opinie na ich temat, opinie na temat wydarzeń. A te są nośnikiem naszych aktualnych emocji. Tym bardziej powinniśmy się pilnować, żeby nie powiedzieć (napisać) za dużo. Wypowiedzianych słów i stworzonych "faktów medialnych" trudno zapomnieć. A że emocje przenikają słowo pisane to wiem sam po sobie, bo zauważam czasem u siebie tą tendencję.

Ps. Błędy zdarzają się wszędzie. Czasem kiedy wklejam na stronę jakiś tekst z innej. np. przemówienie papieskie, edytor wyłapie jakąś literówkę, na którą nie zwrócili uwagi redaktorzy strony. Ja wtedy nie przypisuję im intencji sabotowania wypowiedzi papieża.

 

14. Pan Mateusz nie wie o istnieniu mojej strony i że na niej jest też ocenzurowany, tym razem przeze mnie list episkopatu. Ks. Tomek informuje o faktach pana Mateusza na fb i tt (uważam, że pomimo działania w nieświadomości, za memy powinno się oficjalnie przeprosić). Ks. Tomek daje komentarz na grupie księży na fb (poruszonych że ho ho) oraz na kilku stronach tradycjonalistów. ks. Tomek pisze notkę na swoją stronę. Ks. Tomek zbiera reakcje na reakcję na fakty.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.