Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Wyjątkowość miejsc

Czas wakacji jest doskonałą okazją do podróżowania.

Na portalach społecznościowych moich znajomych podziwiam piękne miejsca, które odwiedzają. Dziś każdy może być relacjonującym swoje wyprawy podróżnikiem. Możemy być ambasadorami geniuszu Boga, który stworzył zachwycający świat natury, ale również przybliżać geniusz człowieka, jego życie, jego kulturę. Życia człowiekowi nie starczy, aby poznać cały świat. 

Przyznam się, że choć moim marzeniem, są podróże do pięknych miejsc (chciałbym np. kiedyś odwiedzić jakieś światowe miejsce pielgrzymkowe), to tak naprawdę z radością wracam do miejsc w Polsce. Ostatnio wracając z Kursu Mojżesz (rekolekcji prowadzonych przez Szkoły Nowej Ewangelizacji) w Stryszawie, po drodze, zatrzymałem się w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Tyńcu. Nawigacja prowadziła mnie do domu. Wystarczył jednak drogowskaz na Kalwarię, aby zmienić trasę. Podobnie było z Tyńcem. Krótkie duchowe zatrzymania na różaniec i nieszpory. Czasu nie za wiele, ale nie ilość czasu jest ważna ale jego intensywność. 

Uwielbiam wracać w te miejsca. Modlitwa i wiara poprzednik pokoleń, oraz niezliczonej liczby pielgrzymów, czynią je wyjątkowymi. Jakby miłość Boga do człowieka i człowieka do Boga, odcisnęły się w tych miejscach i pozostały czytelnym drogowskazem wskazującym na Boga. Kiedyś bywałem częściej.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8344535
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.