Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

To nie suszarnia!

To nie suszarnia! To chyba jedno z tych zdań, które usłyszałem, a które zrodziły we mnie refleksje.

Poniedziałek, Zakopane, pogoda pod psem. Leje, zimno, jednym słowem nieprzyjemnie. Mieszkam u sióstr więc nam okazję sprawować u nich rano mszę świętą. W homilii zwracam uwagę, że Jezusowe biada skierowane jest do faryzeuszy i uczonych w piśmie, czyli osób religijnych, a mimo to słyszą od Jezusa "głupi, ślepi ". To rozpoznanie w Jezusie źródła błogosławieństwa przywraca wyrok, pozwala dostrzec to co ważne. A św. Paweł dodaje, że wiara ma być widoczna, tak że nawet wtedy nie trzeba o niej mówić, bo to Duch działa.

Mój plan na ten dzień, to pustelnia brata Alberta. Więc ubrałem się przeciwdeszczowo, kurtka, pałatka, kapelusz i ruszyłem w trasę. Na miejscu byłem tuż przed 11, czyli dobra godzina na modlitwę. Zdjąłem mokrą pałatkę i powiesiłem na zawiasach drzwi, kurtkę na włączniku przeciwpożarowym, zaś kapelusz położyłem na balasce,  żeby nie zamoczył ławki. Modlitwa była inspirująca, szczególnie, że mogłem skorzystać z modlitw na mojej stronie do brata Alberta i o krzyżu. Na koniec trochę brewiarza i różaniec. O teraz  to co było moim zaskoczeniem dnia. Za pięć 12 weszła zblazowana siostra albertynka, ukłoniłem się mówiąc dalej różaniec, siostra zareagowała inaczej niż się spodziewałem. Otwórz siostra zamiast Szczęść Boże,  zamiast uśmiechu, zwyczajnie zwróciła mi uwagę, że kapelusz moczy drewno. No jak miał nie moczyć, wszystko moczy bo poza kaplica leje. Ale ok, zabrałem kapelusz. Siostra odmachała sygnaturką anioł pański i za odchodne rzuciła do mnie "to nie suszarnia". Niby ich współzałożycielka umierając powiedziała żeby robiły dobrze wszystkim, ale pewnie nie dotyczyło to przemoczonych. Ci mają robić wszystko,  by kaplica pozostała wolna od ich obecności. I tak się zastanawiam, po co w deszcz otwierają siostry kaplicę,  skoro woda jest niepożądana.  

Odnosiłem wrażenie, że na siostrę źle wpływa niskie ciśnienie. Wspominałem w niej w modlitwie i wróciłem na obiad.

Może to faktycznie nie suszarnia, ale chyba też przez chwilę nie była to pustelnia brata Alberta. 

 

  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8344382
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.