Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa i wdzięczność

Nie wchodząc w szczegóły (będzie ku temu okazja) ostatni miesiąc jest dla mnie trudny. W całym wydarzeniu jest coś, czym się chciałbym podzielić. A mianowicie dobrzy, normalni i życzliwi ludzie. Nawet nie wiedziałem, że jest ich tak dużo, że mogę liczyć na ich modlitwę i nie tylko.

Dziękuję ...

ks. Grzegorzowi D, ks. Pawłowi W, ks. Marcinowi Ł, ks. Mateuszowi M, ks. Andrzejowi P, ks. Adamowi N, ks. Mateuszowi G, Julii M, Jankowi z rodziną, Basi i Januszowi z rodziną, Karolowi z rodziną, Dorocie i Darkowi z rodziną, Sławkowi i Kasi, Beatce i Jarkowi, Ani P, Magdzie z rodziną, Dorocie C, Karolinie K, Agnieszce D, Gosi F, Oli M, Ani P, ... 

dziękuję Bogu za wasze wsparcie, modlitwę, normalność, życzliwość, wiarę ...

Zaprzeczeniem wspólnoty jest obojętność. Takie wydarzenia, jak to w czym mam swój udział, korygują pojęcia. Odzierają z pusto brzmiących słów i pytają o głębię. Ilu tak zwanych znajomych na fb to puste kilobaity piskeli? Niech lepiej sami się usuną. Ile nr w telefonie to martwe ciągi cyfr? Niech mnie z radością zablokują. Weryfikacja komu na czym (na kim) zależy. Może są tacy, którzy tęsknią i będą tęsknić i są tacy, którzy szybko przestaną tęsknić. Taka weryfikacja: kto jest przyjacielem a kto wydawał się nim być. Wiadomo who is who. Czy komuś zależy na człowieku? Pokaże to, jak człowieka traktuje. Oskarżony znaczy winny. Trędowaty znaczy ... obcy.

Odkrywam też jak trudno kocha się nieprzyjaciół, odda im Pan według ich uczynków. Słowem, które mnie prowadzi jest [Dziękczynienie I Prośba (Psalm 40, 2-14. 17-18)], [Ufna Modlitwa W Cierpieniu (Psalm 31, 2-17. 20-25)]. 

Dołączam się do psalmowego "niech mówią ... Pan jest wielki"! Przyjdź Duchu Święty!

 

ps. Dziękuję też za obojętnych i wrogich. Bez was Ogrójec byłby mało realny. Judasza nie ma z Jezusem w Ogrójcu,  Judasz wtedy organizuje kohortę. Bo pałek i pochodni zabraknąć nie może.

 

 

Bł. Jerzy Popiełuszko,  módl się za nas, abyśmy zło zwyciężali dobrem. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

Modlitewnik on-line

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
9073575
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.