Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Ramy czy kraty?

Dawno nie pisałem w przestrzeni blogowej mojej strony. Postaram się poprawić.

Dziś, na kanwie świętowania dwóch uroczystości czyli św. Wojciecha i św. Stanisława, pewne pytanie retoryczne. Jak zapewne wiemy w tym roku wypadły one w niedzielę, a ponieważ były to niedziele okresu wielkanocnego, to są one wyżej niż uroczystości świętych, więc ich liturgiczny obchód przesuwany jest na pierwszy możliwy termin (Wojciech na wt, Stanisław na pn). Ale przecież uroczystości odpustowe planowane są - dziwne - na datę kalendarzową. I tak w kilku miejscach pojawiły się zdjęcia liturgii ku czci św. Wojciecha czy św. Stanisława, gdzie zamiast formularza niedzieli wielkanocnej użyto tych o świętych. Po czym poznać? Proste - wielkanocnie jest na biało, a uroczystość męczenników na czerwono. Chciałbym poznać motywacje księdza ubierającego w niedzielę wielkanocną czerwony ornat? Nie ważne czy to biskup, prałat czy inna szycha. Czy można świętować tajemnicę męczeństwa przez ignorancję liturgiczną i "widzimisie" celebransa? Kiedyś po czymś takim pozostałby tylko wstyd, dziś pozostają zdjęcia z uroczystości umieszczone w sieci.

Kto w małej rzeczy jest wierny, wiemy, będzie wierny w wielkiej. Proste? Proste!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.