Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

25 lat z krzyżem animatorskim

18 maja 2022 roku minęło 25-lat od chwili, kiedy w Krościenku, jako nastolatek, otrzymałem krzyż animatorski. Jeszcze jakiś czas temu planowałem przeżyć ten dzień z oazową pompą, nawet wpisałem datę do kalendarza googla. Jednak podłość oazowiczów i szefostwa oraz sytuacja, która mnie dotknęła we wrześniu/październiku, nadała inny charakter świętowaniu. Ograniczyło się ono do wymiany w torbie, którą mam w samochodzie, stuł oazowych na takie, które nie mają foski (czyli są nareszcie normalne). Nie potrafię, sprawując świętą liturgię, czynić to w utożsamieniu się z hipokryzją i pogaństwem tego środowiska.

Przypominam tylko, że obecnie dla mnie foska ma wyłącznie odniesienie do Chrystusa, jako znaku starszego niż oaza i tylko dlatego nie eliminują jej z wszystkich moich paramentów (kielicha nadal używam). Jednak tam, gdzie coś nawiązuje do oazy, wolę to zastąpić, definitywnie zamykając ten okres w moim życiu. Nie chcę mieć nić wspólnego z oazowymi faryzeuszami i saduceuszami. Jeśli są z Boga, ostoją się, a jeśli nie, ***** **** Bez oazy można żyć i to lepiej niż z nią. Bez oazy lepiej żyje się wiarą. Amen.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.