Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Wykształcona ignorancja z domieszkami herezji

Odwiedzam pewną parafię. Właśnie wróciliśmy z Mszy do zakrystii. Księża rozbierają się z szat liturgicznych. Jeden z księży siada, bo za chwilę ponownie wychodzi do ołtarza (ach ta "konieczność" binacji). Księża w trakcie przebierania się, zaczynają dzielić się swoimi "uwagami" na gorąco: a to że tamten głuchy i śpiewa swoim tempem, a to że siostry nie czytają i nie śpiewają, a to cosik to czy tamto ...  I ten siedzący ni z gruszki mówi "przecież Bóg nie stworzył zakonów..." a później /nie wiem jak myśl mu poszła w tą stronę/ mówi, "bo w Piśmie Świętym jest tylko pięć sakramentów, które ustanowił Jezus ...  nie ma nic o bierzmowaniu i małżeństwie" ... z uśmiechem na ustach poszedł odprawiać kolejną Mszę. Niby magister teologii a taki niedouk. Widać z sakramentologii nauczył się tylko kilku pierwszych tez. Na pozostałe szkoda było mu świętości. Albo należy do tej grupy duchowieństwa, którym braki merytoryczne nie zaburzają poczucia wyjątkowości i wszechwiedzy. Wracając do domu zastanawiałem się jak taką herezję łączy z celebrowaniem katolickiej liturgii. Widać coraz mniej rozumiem ten świat.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.