Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Tłumaczenia wytłumaczeń

Dziś kolejny głos na pustyni, czyli moje marudzenia w głuchą pustę. 29 czerwca papież ogłosił List apostolski o liturgii zatytułowany Desiderio desideravi. Na stronie watykańskiej można znaleźć jego wersję w językach niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim. Oczywiście - co od dawna staje się normą - brak jest języka polskiego. Minął już prawie miesiąc i w internetach cicho. Moim marzeniem jest, aby papieskie dokumenty, jak najszybciej miały polskie wersje i to wolno dostępną, a nie wyłącznie w wersji drukowanej wydanej przez jakieś wydawnictwo. Niestety aparat urzędniczy w KK w PL jest chyba niewydolny. Problem wraca przy każdym papieskim dokumencie. Evangelii gaudium było chyba tego najbardziej niechlubnym przykładem: błędy w tłumaczeniu, rozbieżności w tekście, fatalna dystrybucja i wydania błędnych (wcześniejszych) wydań bez jakiegokolwiek informacji o tym [np. identyczne okładki]. Może ktoś daje przez to znać, że ten dokument nie jest tak ważny.

Na stronie www.liturgia.pl pojawiła się polska wersja (bo cóż to za wysiłek przetłumaczyć te 65 punktów, około 14 stron prostym tekstem) ale już jej nie ma. Za to możemy przeczytać: "Treść polskiego tłumaczenia dokumentu opublikowana tymczasowo została tymczasowo usunięta z przyczyn niezależnych od redakcji." Widać ktoś nie podzielił entuzjazmu, aby jak najszybciej polski katolik mógł osobiście zapoznać się z tym tekstem a nie tylko z jego omówieniami.

No ale jeśli na polskie tłumaczenie Mszału Rzymskiego czekamy ponad 20-lat to i cóż, w porównaniu z tym, kilka miesięcy czekania na list o liturgii. Może jednak ktoś  ruszy głową (i nie tylko) i wreszcie go wyda, zanim wydrukuje go OsRom. Rozumiem, że odpowiedzialni za tłumaczenia, nie chcą wracać do dawnych czasów kiedy co wydawnictwo to inny tekst, ale myślę, że przy tak krótkich tekstach, tydzień powinien wystarczyć.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.