Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Dziękuję za prezenty: modlitewniki, znaczki metalowe, zdjęcie

Chciałbym się pochwalić i publicznie podziękować za prezenty, które dostałem. Są one szczególnie miłe, bo potwierdzają, że jednak ktoś czyta moją stronę, albo wpadając na nią, coś skorzysta. 

 

Pierwszy prezent to dwa modlitewniki, jeden z 1933 roku, drugi z 1958 r (to te dwa na górze). Dostałem je od p. Sylwii z Gdańska.

Dodatkowo udało mi się kupić w sieci trzy Brewiarzyki Tercjarskie. Jeden z 1929 (karmelitów bosych), drugi z 1911 (franciszkański) oraz Nowy Brewiarzyk Tercjarski z 1910 (kapucyński). Stan dość dobry (jeden tylko jest trochę wybrakowany)

 

Drugi prezent (mailowo od p. Marcina) to zrobione rok temu zdjęcie z Muzeum Watykańskich przedstawiające znak ΦΩΣ-ΖΩΗ opisany w notce [x-szperacz: Jedność Światła i Życia, czyli o formule "światło-życie".]. Autor zdjęcia napisał: "Niestety - w pośpiechu nie zrobiłem zdjęcia opisu, więc niestety nic więcej na jej temat nie wiem". Więc może ktoś, odwiedzając muzea dopełni opowieści.

 

Trzeci prezent to mini kolekcja metalowych znaczków (pinów), która przyszła z Gdyni, w tym dwa szczególnie interesujące. Jeden poszukiwany z notki [x-szperacz: tj. leiturgia, diakonia, martyria (oazowe znaczki)] a drugi to niewiadomego pochodzenia krzyżyk z inskrypcją "in hoc signo vinces" („pod tym znakiem zwyciężysz”) , ale bardzo nawiązujący (przypominający) pomnik z Miętnego. Pozostałe znaczki to krzyże dominikańskie, stópki pro-life oraz z innego źródła znaczek Apostolatu Fatimskiego. Ostatni to prawdopodobnie znaczek Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej (marianki).

 

Jeszcze raz dziękuję. Otaczam modlitwą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.