Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Sekty i nowe ruchy religijne

Na kanwie moich ostatnich rozmów, pozwalam sobie w jednym miejscu pozbierać użyteczne linki, pomocne do wyrobienia sobie stanowiska w kwestii sekt, których członków możemy spotkać na naszych ulicach, oraz na temat nowych ruchów religijnych. Bo nie jest prawdą, że obojętne jest w co i jak się wierzy. A jeśli dodatkowo do zakłamania dołożymy psychomanipulację - wychodzi niezwykle niebezpieczna mieszanka. Biblioteczka linków powstaje na bieżąco.

Nazw dużo: Nowe Ruchy Religijne, Amway, Antrovis, Avatar, Branhamowcy, Bruno Gröning, Hare Kryszna, Himawanti, Kościół Zjednoczenia, Kurs Cudów, Transcendentalna Medytacja, Metoda Silvy, Misja Czaitanii, Neopoganie, Niebo, Reiki, Rodzina Miłości, Różokrzyż, Ruch Graala, Sahaya Yoga, Sai Baba, Satanizm, Scjentologia, Świadkowie Jehowy, Tvind, Życie uniwersalne (UL), (...).

Na początek warto przeczytać to, co podają specjalistyczne serwisy jak np.  Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji: "http://www.psychomanipulacja.pl/" czy Dominikańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach: "http://www.badzwolny.eu/". Jeśli potrzebna jest pomoc można zwrócić się do ich ośrodków "terenowych": Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa, Gdańsk. Na stronie badzwolny.eu są podane kontakty na wszystkie ośrodki, łącznie z telefonem działającym 24h.

 

Ogólne:

 

Mormoni:

 

Świadkowie Jehowy:

 

c.d.n.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8599288
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.