Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP [II Niedziela Adwentu] (8.12.2013) Rok "A"

Błogosławiona Maryja, to znaczy szczęśliwa Maryja - pełna łaski. Tak sobie pomyślałem, czy nie można by powiedzieć, że jej szczęście ma źródło w tym, że jest przepełniona łaską? Jeśli dodatkowo założymy (co jest jak najbardziej uprawnione), że chodzi o wymiar relacyjny - czyli mieć łaskę to znaczy być w relacji z Bogiem - to widzimy w osobie Maryi tą, która jest szczęśliwa, bo źródłem jej szczęścia jest relacja względem Jezusa (Jego obecność). Zachowana od grzechu dzięki temu, że w jej życiu jest obecny Bóg. Dla mnie to wielkie wezwanie i światło na przeżywany czas adwentu. Bóg zawczasu przygotowuje człowieka, aby w ostateczności w nim (i z nim) być. Szczęście jest tam, gdzie jest Pan. W tym kontekście dźwięczą mi słowa papieża Franciszka z ostatniej adhortacji "radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem". Maryja - szczęśliwa miedzy niewiastami - szczęśliwa pomiędzy tymi (pośród tych), którzy często nie widzą powodów, aby takimi się czuć. Przez spotkania z Jezusem mogę być szczęśliwy pomiędzy ludźmi. Życzę sobie i wam takiego doświadczenia - wtedy nasze otoczenie a przez to świat, będzie inny - radośniejszy, bo bardziej Jezusowy. I na koniec w kontekście tajemnicy Niepokalanego Poczęcia - anioł zapewnia również nas - "dla Boga nie ma nic niemożliwego!".

 

Dzisiaj znowu bez nagranej homilii, ponieważ tydzień temu były rekolekcje, to dziś czytamy list biskupów na Adwent {noembedvideo}
Dzisiejsze czytania: Rdz 3,9-15; Ps 98,1-4; Rz 15,4-9; Łk 1,28; Łk 1,26-38

 

Na mocy dyspensy Stolicy Apostolskiej [ www ] dzisiaj w Polsce przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - cały formularz jest z uroczystości poza drugim czytaniem.

Ubogacające komentarze:

 

Ponieważ dyspensa została przedstawiona niedawno, to akurat cześć tych rozważań podejmuje teksty II Niedzieli Adwentu, przenosząc Uroczystość na poniedziałek

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.