Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Wiara to zawierzenie.

Podczas tych rekolekcji (ONŻ Ist) bardzo silnie przekonałam się, że wiara to nie emocje, uczucia, które przecież przemijają, ale wiara to ZAWIERZENIE, to uznanie, że Jezus wie lepiej, co jest dla mnie dobre.  Cieszę, że nie przeżyłam tych rekolekcji czysto emocjonalnie, a bardziej świadomie – by móc wybierać Chrystusa w codziennych sytuacjach. Nie „walnął piorun” – Bóg powoli przemieniał moje serce, „dostrajał” je do Swojego Serca, bym mogła swoim postępowaniem wyznawać: „Jezus jest Panem”. Widać Chrystus przez tę oazę chciał mi powiedzieć: „Tyśka, zobacz, w których miejscach w twoim życiu jeszcze Mnie nie dopuszczasz do głosu. Musisz zacząć ŻYĆ wiarą, a nie tylko ją wyznawać.”
Bardzo się cieszę, że mogłam przeżyć te rekolekcje. Wprawdzie były one dla mnie ciężkie i, trzeba przyznać, wyczerpujące psychicznie, ale mam nadzieję, że również bardzo owocne. Bo przecież „ci, którzy we łzach sieją, żąć będą w radości”. [PS 126,5] Najlepszym podsumowaniem tego, co przeżyłam podczas tych rekolekcji, są słowa Psalmu 116, więc nimi właśnie zakończę: Alleluja.  Miłuję Pana, albowiem usłyszał  głos mego błagania,  bo ucha swego nakłonił ku mnie w dniu, w którym wołałem.

Tysia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.