Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Oazowa Szkoła modlitwy

 

 

 

Wszystkich oglądających, zwłaszcza tych, którzy są oazowiczami, albo mają oazowe korzenie zapraszam do odwiedzenia i polubienia strony na FB Centralna Diakonia Modlitwy - Ruch Światło-Życie. Ci wszyscy, którym tematyka modlitwy jest bliska niech również tam zerkną i być może będą tam częstszymi gośćmi.

 

# 1 "Zapowiedź" video cyklu "Szkoły Modlitwy".

 

 # 2 Szkoła Modlitwy - Dziękczynienie

 

# 3 Szkoła Modlitwy - Świadectwo na temat modlitwy dziękczynienia.

 

# 4 - Szkoła Modlitwy - O postawie oczekiwania Boga . Tym razem Sebastian Nowok zachęca nas do zbadania postawy swojego serca co do faktycznego oczekiwania spotkania z Bogiem – zgodnie z Jego obietnicami w Słowie Bożym. Oczywiście w tym temacie nie może zabraknąć przypatrzenia się postawie Maryi w zasłuchaniu i gotowości do spotkania Boga. Więcej w nagraniu. 

 

W odcinku # 5 „O modlitwie ze wzniesionymi rękami”  zapoznasz się ze znaczeniem słowa „orant” (nie myl ze słowem „ornat”), zobaczy miejsca w Biblii opisujące modlitwę ze wzniesionymi rękami, a także realizując systematyczną wędrówkę do szkoły modlitwy u Matki Bożej staniesz przy Maryi i Jej ikonie Matki Bożej „Znak”, która jest szczególnie czczona w Rosyjskim Kościele Prawosławnym. O tym wszystkim, a także o znaczeniu modlitwy z podniesionymi rękami oraz zachętę do osobistej praktyki takiej modlitwy usłyszysz od animatora modlitwy Sebastiana Nowoka z Centralnej Diakonii Modlitwy.

 

 

W odcinku # 6 „Opowiedz Jezusowi o ostatnich 12 miesiącach”  - Za chwilę będzie rok odkąd funkcjonujemy w uwarunkowaniach reżimu związanego z COV-19. Te ostatnie miesiące były dla nas inne, niejednokrotnie trudne, a na pewno w tym czasie byliśmy pozbawieni wielu praktyk religijnych, które w okresie poprzedzającym pandemie były dla nas oczywiste. W tej szkole modlitwy usłyszymy m.in. zachętę do opowiedzenia Jezusowi o osobistych doświadczeniach ostatnich 12-miesięcy. Nie pozostawajmy w naszym doświadczeniu – zwłaszcza jeśli było ono trudne – sami. Zaprośmy Pana Jezusa nie będzie blisko z nami i we wszystkich naszych doświadczeniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.