Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa za prześladowanych chrześcijan w Iraku.

Arabska literka "n", jako pierwsza litera słowa “nasrani”, czyli chrześcijanie ("Nasara" - Chrześcijanin), w ostatnim czasie znalazła się na wielu domach chrześcijan w Mosulu. Jest to znak, że te domy przechodzą na własność państwa islamskiego. Dziś te domy są już puste - chrześcijanie albo zostali zabici albo zmuszeniu do ucieczki. Obecność chrześcijan w Mosulu (byli tam od I wieku) została zakończona.

Dziś pod tą literką, cały chrześcijański świat jednoczy z naszymi braćmi prześladowanymi i zabijanymi w Iraku. Kościół w Iraku umiera. Słowo "rzeź chrześcijan" w tamtych okolicznościach jest niestety smutna rzeczywistością. W necie można znaleźć filmiki przedstawiające te makabryczne wydarzenia. Są krzyżowani, masowo rozstrzeliwani, odcinają im głowy maczetami... . W teorii mamy XXI wiek - niby cywilizowane czasy - a barbarzyństwo nadal istnieje, że aż nie można uwierzyć, że to się naprawdę dzieje. Najgorsze, że to ludobójstwo dzieje się na oczach świata, który jest bierny - zaślepiony zyskami - ślepy na ludzki los. Proszę Was o modlitwę za prześladowanych chrześcijan. Nie bądźmy obojętni. Nagłaśniajmy problem i codziennie módlmy się za naszych braci. Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego wsparcia!

 

Papież Franciszek zwrócił się do nas wszystkich:

"Proszę wszystkich ludzi dobrej woli, by przyłączyli się do mnie w modlitwie za irackich chrześcijan i całą bezbronną ludność (...) Proszę, znajdźcie dziś chwilę, by pomodlić się za tych wszystkich, których zmuszono do opuszczenia swych domów w Iraku".

a po modlitwie "Anioł Pański" 10.08.2014 powiedział:

"Drodzy bracia i siostry! Niedowierzanie i przerażenie wywołują w nas wiadomości napływające z Iraku. Tysiące ludzi, a wśród nich tylu chrześcijan, jest brutalnie wyrzucanych ze swych domów, dzieci umierają z pragnienia i głodu podczas ucieczki, kobiety są porywane, ludzie giną w masakrach; [panuje] wszelkiego rodzaju przemoc, przede wszystkim zniszczenia, niszczone są domy, dziedzictwo religijne, historyczne i kulturowe. Wszystko to poważnie obraża Boga i poważnie obraża ludzkość. Nie wolno siać nienawiści w imię Boże! Nie wolno prowadzić wojny w imię Boże! My wszyscy, myśląc o tej sytuacji, o tych ludziach, wyciszmy się teraz i módlmy się."

Również papieskie twitty w ostatnich dniach są dramatycznym wołaniem papieża o modlitwę, pomoc i solidarność:

"Ogromna liczba niewinnych została wyrzucona z ich domów w Iraku. Panie, prosimy Cię, aby mogli szybko do nich powrócić. (18.08); Panie, wobec tak wielkiej przemocy w Iraku, trwamy w modlitwie i szczodrości.(17.08); Nie zapominajmy krzyku chrześcijan i każdej społeczności prześladowanej w Iraku. (16.08); Ból przeszywa moje serce, kiedy myślę o dzieciach w Iraku. Niech je chroni Maryja, nasza Matka (15.08); Maryjo, Matko Pokoju, pomóż nam wykorzenić nienawiść i żyć w harmonii. (14.08); Dziękuję tym, którzy z odwagą pomagają naszym siostrom i braciom w Iraku. (13.08); Apel do wszystkich rodzin: w czasie modlitwy pamiętajcie o tych, którzy są zmuszeni opuścić swe domy w Iraku. (10.08); Napełniają nas bólem wiadomości, jakie dochodzą z Iraku. Panie, naucz nas żyć solidarnie z cierpiącymi braćmi. (10.08); Przemocy nie przezwycięża się przemocą. Panie, daj pokój naszym dniom! (9.08); Proszę wspólnotę międzynarodową, by chroniła wszystkie ofiary przemocy w Iraku. (9.08); Proszę was, abyście dziś poświęcili chwilę na modlitwę za tych, którzy są zmuszeni opuścić swe domy w Iraku. (08.08); Proszę wszystkich ludzi dobrej woli, by zjednoczyli się ze mną w modlitwie za irakijskich chrześcijan i wszystkie prześladowane wspólnoty. (08.08)"#prayforpeace.

Wołanie papieskie o pokój jest nadal aktualnie - wcześniej papież prosił o modlitwę za Serię, Egipt, Ukrainę ... teraz Irak - to wiemy, że nadal nienawiść i wolna zbiera tam straszne żniwo. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie o pokój i pojednanie. 

 

Módlmy się o pokój na świecie.

 

Akcja międzynarodowa: http://wearechristians.info/. Organizacje pomagające prześladowanym: http://www.pkwp.org/ oraz https://www.opendoors.pl/. Wydarzenie na fb: Wszyscy jesteśmy chrześcijanami z Iraku.

 

zob. anglojęzyczne notki prasowe (wyjaśnienie literki i zdjęcia napisów na domach) np.

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8558596
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.