Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Do św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży

 

 

 

  Modlitwa. (Chocimska)

O chlubo Polski! św. Stanisławie, młodzieniaszku anielską cnotą jaśniejący, któryś w tak krótkim czasie na ziemi wiele wycierpiał i przyozdobił duszę heroicznymi cnotami. O cudny kwiecie wyrosły na polskiej niwie, który roztaczasz balsamiczna woń świętości na cały świat. O wzorze młodzieży, prowadź ją w Twe ślady, aby wyrosła na obywateli niezwykłej miary; którzy by się stali radością Serca Bożego i filarami Ojczyzny! Święty mój Patronie, uwielbiam Cię i proszę pokornie, racz mi wyjednać tę łaskę... (wymienić). Nadto, racz wyjednać św. Stanisławie Kostko, aby każde serce polskie, ożywione żywą. wiara, płonęło wielka miłością ku Bogu i ku Naiśw. Maryi P., którą ukochałeś dziecięcym afektem serca. Ty dla przypodobania się Stwórcy, wzgardziłeś światem i opuściłeś wszystko; ach, błagam, przez wdzięczność, jaką masz dla P. Boga, za szczególne łaski i chwałę otrzymaną w niebie, racz wyjednać: siłę. męstwo i wierność łasce i wytrwanie w niej, dla dusz, które P. Jezus powołał na wyłączną swoją służbę; oraz łaskę ostateczną zbawienia dla wszystkich Twych ziomków, abyśmy się w wieczności znaleźli w niebie, chwaląc składając dzięki P. Bogu, adorowali Go nieustannie! Amen.

Dzięki Bogu, hołdy wiekuiste,
Za Stanisława życie święte, czyste!
U Twych stóp Kostko ja Twój czciciel lichy.
Proszę, bym się stał, jak Ty. dobry, cichy.
Dzięki Ci Najśw. Marjo P.: za wszystko, oo raczyłaś wyjednać św. Stanisławowi Kostce i żeś Go tak ukochała na wieki!
Ach Matko! racz wyjednać, żebym i ja za służył (a) na podobną miłość Twoją. Amen.

za: Hołd Bogu od Narodu Polskiego (1921r.)

 

 

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8587489
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.