Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Do św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży

 

 Zobacz również [Modlitwy do św. Stanisława Kostki]

 

  Modlitwa o czystość serca i gorliwość w nabożeństwie do przenajświętszego Sakramentu Ołtarza.

Najmilszy św. Stanisławie! Serafinie miłości i niewinności, ja Twój sługa polecam Tobie duszę moją, a proszę Cię przez miłość, którąś miał ku Jezusowi, i którą ci nawzajem okazał Jezus, gdy Ci się dał w postaci dzieciątka na łonie Twoim piastować i przez miłość najśw. Panny Maryi, która cię nawiedzała, zachowaj mię od wszelkiego grzechu, napełniając mię onym wstrętem i obrzydzeniem, z jakiem sam często na samo wspomnienie grzechu omdlewałeś. Wyjednaj mi anielską serca czystość i męstwo przeciw pokusom, wrażając we mnie owe przedziwne Twoje zdanie: „Nie jestem zrodzony dla rzeczy doczesnych ale dla wiecznych, i dla tych tylko żyć winienem, a nie dla tamtych. Racz mi wyjednać modlitwami Twymi, żeby mię ani utrapienie, ani boleść, ani pomyślność, ani szczęście doczesne, i naśmieć sama nie mogła nigdy od miłości Stwórcy i Zbawiciela mego oderwać, racz mi uprosić zbawienną gorliwość w nabożeństwie do Najświętszego Sakramentu, i abym bez łaskawego, tym Chlebem Anielskim zasilenia się nie umierał a za przyczyną, błogosławionej i wniebowziętej Maryi Panny, Matki Pana i Odkupiciela naszego otrzymał skonanie szczęśliwe. Amen.

za: Żywot świętego Stanisław Kostki wraz z nabożeństwem do tegóż patrona świętego (1863)

 

 

 

 

  Modlitwa. (Chocimska)

O chlubo Polski! św. Stanisławie, młodzieniaszku anielską cnotą jaśniejący, któryś w tak krótkim czasie na ziemi wiele wycierpiał i przyozdobił duszę heroicznymi cnotami. O cudny kwiecie wyrosły na polskiej niwie, który roztaczasz balsamiczna woń świętości na cały świat. O wzorze młodzieży, prowadź ją w Twe ślady, aby wyrosła na obywateli niezwykłej miary; którzy by się stali radością Serca Bożego i filarami Ojczyzny! Święty mój Patronie, uwielbiam Cię i proszę pokornie, racz mi wyjednać tę łaskę... (wymienić). Nadto, racz wyjednać św. Stanisławie Kostko, aby każde serce polskie, ożywione żywą. wiara, płonęło wielka miłością ku Bogu i ku Naiśw. Maryi P., którą ukochałeś dziecięcym afektem serca. Ty dla przypodobania się Stwórcy, wzgardziłeś światem i opuściłeś wszystko; ach, błagam, przez wdzięczność, jaką masz dla P. Boga, za szczególne łaski i chwałę otrzymaną w niebie, racz wyjednać: siłę. męstwo i wierność łasce i wytrwanie w niej, dla dusz, które P. Jezus powołał na wyłączną swoją służbę; oraz łaskę ostateczną zbawienia dla wszystkich Twych ziomków, abyśmy się w wieczności znaleźli w niebie, chwaląc składając dzięki P. Bogu, adorowali Go nieustannie! Amen.

Dzięki Bogu, hołdy wiekuiste,
Za Stanisława życie święte, czyste!
U Twych stóp Kostko ja Twój czciciel lichy.
Proszę, bym się stał, jak Ty. dobry, cichy.
Dzięki Ci Najśw. Marjo P.: za wszystko, oo raczyłaś wyjednać św. Stanisławowi Kostce i żeś Go tak ukochała na wieki!
Ach Matko! racz wyjednać, żebym i ja za służył (a) na podobną miłość Twoją. Amen.

za: Hołd Bogu od Narodu Polskiego (1921r.)

 

 

 

 

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.