Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Spotkanie oazowe - 22.05.2020 - Tymeusz znaczy "szanowany, ceniony"

 

Lektura  - przygotowanie do spotkania:

  • o. Krzysztof Osuch - Niewidomy żebrak Bartymeuszhttp://mateusz.pl/  
  • ks. Franciszek Blachnicki – Tajemnica Spotkania, w: Panie naucz nas się modlić (1999, s. 13-17).

 

Zatrzymanie  się przy słowie „spotkanie” i fragmencie Łk 18,35-43.

 

Wprowadzenie w modlitwę (ks. Tomek Moch):

 

Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: Co chcesz, abym ci uczynił? Odpowiedział: Panie, żebym przejrzał. Jezus mu odrzekł: Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu (Łk 18,35-43).

 

 

 

Medytacja 22-05-2020 - „Spotkanie”

 

 

I: RADOŚĆ - SPOTKANIE

Papież Franciszek mówił, że prawdziwa radość jest „oddechem i sposobem wyrażania się chrześcijanina”. Nie kupimy jej na rynku ani w ekskluzywnym sklepie. Nie można jej zatrzymać ani spowodować, by zawsze nam towarzyszyła. Taka radość lubi pielgrzymować. Pojawia się na obliczach uczniów, którzy podążają za Jezusem i głoszą Go innym. Czy doświadczasz takiej radości? Czy prosisz o nią Boga?

Radość, którą obiecuje uczniom Jezus, nie jest wesołością wypływającą z pomyślnych zewnętrznych zdarzeń. Nie jest też pustką i beztroską światowego życia. „Świat, w którym wszystko jest zabawą, czyni nas po trosze głupimi i naiwnymi” ‒ mówi papież Franciszek i dodaje ‒ „duch świata jest czymś gorszym niż grzech, wiąże się bowiem z nieświadomością i nieumiejętnością rozróżnienia dobra od zła”. Czy zadowalasz się kulturą, która wynajduje wciąż nowe rzeczy, aby cię zabawić?

W modlitwie zastanów się, jakie jest twoje zaufanie do Jezusa. On zapewnia cię o swojej opiece, daje wskazówki i składa obietnice, jednak nie zdradza szczegółów. Jakie uczucia w tobie wzbudza? Czy ufasz Mu, że zatroszczy się o twoją przyszłość?

 

II: ZAUFNIE - OBECNOŚĆ

Czasem martwisz się o swoje życie duchowe, że twoja relacja z Jezusem nie jest taka, jak byś chciał lub jak sobie wyobrażasz. Trudno wtedy oprzeć się wrażeniu, że Jezus gdzieś zniknął. Czasem rzeczywiście musi zniknąć jakaś forma naszej relacji z Bogiem, jakiś sposób modlitwy, żeby mógł pojawić się nowy, głębiej zanurzony w Duchu Świętym. Tak więc to „odejście” jest tak naprawdę pożyteczne. Przypomnij sobie jakąś sytuację zmiany w życiu duchowym, sposobie modlitwy, która stała się nowym otwarciem, dała ci nową perspektywę.

Duch Święty pozwoli ci poznać, kim jesteś, jak naprawdę wygląda twoje życie duchowe. Zwróć uwagę, że według słów Jezusa, Duch „przekona” - a nie „narzuci” ‒ do niczego nie zmusi. Sąd Boga, którego często się boimy, to ujawnienie prawdy, kim On jest. W świetle, które daje Duch Święty, sam wyraźnie zobaczysz, co w twoim życiu było przeciwne Bożej miłości, a więc złe i szkodliwe. Jakie odczucia budzi w tobie obietnica przyjścia Ducha-Parakleta?

Bóg cię nie oskarża, ani nie potępia, Bóg tylko kocha. To nie jest proces karny, a ty nie jesteś oskarżonym. Osądzony został jedynie władca tego świata, kusiciel, który próbował oderwać cię od Boga.  Proś Jezusa, żebyś był otwarty, nie zamykał serca na nowe doświadczenie Jego obecności w twoim życiu.

 

III: MIŁOŚĆ - RELACJA

Na koniec opowiedz Jezusowi, co podczas tej modlitwy było dla ciebie najważniejsze. Jeżeli chcesz zadać Mu jakieś pytanie, możesz to teraz zrobić.  Podziękuj Jezusowi za dar prawdziwej radości i miłości, którą obiecuje swoim uczniom, a więc i tobie. Jezusowi możesz powiedzieć wszystko. On jest już z nami na zawsze.

 

(medytacja inspirowana rozważaniami z ostatnich dni z "Modlitwa w drodze")

 

 

 Na koniec modlitwa uwielbienia i dziękczynienia.

 

 

 

Mini relacja, mini medytacja z piątkowego (22-05-2020) spotkania piaseczyńskiej oazy,
modlitwy przez Najświętszym Sakramentem.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8599427
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.