Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Przepiękny prezent - stare modlitewniki

Właśnie otworzyłem paczkę, która do mnie przyszła z Warszawy. A w niej oszołamiające skarby, kilka starych modlitewników i druków ulotnych. Jestem niezmiernie wdzięczny p. Aleksandrze. Jakiś czas temu dostałem info na stronie []: "Szczęść Boże, natrafiłam na stronę księdza trochę przypadkowo i zobaczyłam informację, że zbiera ksiądz stare modlitewniki. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ mam kilka po starszych osobach z mojej rodziny i nie wiedziałam komu mogłabym je przekazać. Dwa są z lat 90-tych XIX wieku, dwa z początku XX. Chciałabym je przesłać. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra z Warszawy"

Piękny prezent na dzień dziecka :) dziecka Bożego :) :)

Przy okazji pochwalę się, że moja mini kolekcja powiększyła się też, przez kilka okazyjnych zakupów na allegro (bo mimo wszystko nie jestem skłonny wydawać horrendalnych /wybujałych/ cen, tylko dlatego, że coś jest stare). Postanowiłem też wreszcie spisać wszystkie modlitewniki [Kolekcja moich modlitewników] oraz opisać dokładnie, który znajduje się w jakim pudełku. Teraz łatwiej mi z kolekcji korzystać. Stopniowo na stronie będę umieszczał ciekawe modlitwy z moich zbiorów. Pierwsze już pojawiły się np. "Siedem próśb o siedem darów Ducha Świętego" z 1905 roku.

W starych modlitewnikach wartością dodaną są też tzw. druki ulotne, czyli obrazki i druczki będące zakładkami. Wiele z nich to również piękne perełki zawierające piękne modlitwy. Obiecuję, że nimi też będę się tu dzielił.

To już druga taka niespodzianka, widać czasem ktoś czyta moją stronę. Poprzednia była ponad pół roku temu: -> [Dziękuję za prezenty: modlitewniki, znaczki metalowe, zdjęcie]. Dziękuję i proszę o więcej :) a dobre dusze dołączam do dziękczynienia na modlitwie.

A.M.D.G.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.