Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

x-szperacz - Moje aranżacje graficzne - autopromocja

 Uwaga: Poniższa notka jest elementem "oazowego x-szperacza". Notką wyjściową jest "Jedność Światła i Życia, czyli o formule światło-życie." , jej dopowiedzeniem ""Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa". Pozostałe szperacze znajdziesz tu: "Oaza: Moje inspiracje oazowe - w tym "oazowy szperacz"". 

 

Moje aranżacje graficzne

- autopromocja.

 

 

 

 

 

A tutaj zbieram moje aranżacje foskowe, które były na mojej starej stronie: "Foskowe pomysły - grafiki oazowe". Rysunki powstawały w tak zwanym "między czasie", czasem w trakcje wykładów :) Artystą grafikiem nie jestem, talentu też mam nie za wiele, więc i grafiki jako takie. Inspiracje proste: ogień, płomień, ryba z hakiem, statek, foska uśmiechnięta, zadziorna, lekko zła :P ... Miałem specjalnie zostawiony pod to papier z żółtymi kratkami, więc przy skanowaniu nie były one widoczne a pomagały przy rysowaniu. Niektóre powstały też techniką kolażu, to znaczy zrobiłem ksero grafik, powycinałem je i kolejce powstawały już na bazie poprzednich. Link do całości grafiki "twórczej" jest troszkę niżej. 

Część z tych grafik użyta była kiedyś w publikacji z modlitwami przed posiłkiem wydanej w 2006 roku przez Kraków (niestety bez mojej wiedzy i zgody, ale co tam). Dowiedziałem się o tym przez przypadek w 2009 roku, kiedy zobaczyłem w Krościenku poniższy egzemplarz. Napisałem nawet o tym do wydawnictwa, ale do dziś nie doczekałem się odpowiedzi i przeprosin. Grafika została też pochwalona i przekopiowana na forum oazy d. legnickiej (obecnie już nie istniejące) - po małej interwencji pojawił się też tam link na stronę. Czasem widać, że jak coś jest w sieci, to znaczy, że jest niczyje. Dlatego nauczony tym staram się zawsze na stronie podawać źródła grafik, albo wklejać je jako linki, bez kopiowania na serwer. Od tamtego czasu też umieszczam znaczki na moich zdjęciach. Może kiedyś tylko to po mnie pozostanie w Ruchu :P

 

 

 
Już za moją wiedzą i zgodą, foski zostały też wykorzystane przez diec. przemyską i umieszczone na koszulkach na ONŻ I st w miejscowości Hłudno w dn. 26.06-14.07 2007r. Pamiętam, że dostałem miłego maila od siostry z zapytaniem o możliwość wykorzystania grafik, bo właśnie przeżywają rekolekcje. Ja akurat w tym czasie prowadziłem też jedynkę - więc zgoda była od ręki. Niestety nie udało mi się otrzymać koszulki, a wyglądają super. Zdjęcia znalazłem niedawno przez przypadek na stronie: Rekolekcje wakacyjne Hłudno 2007 (a to przez poszukiwanie zdjęć z foskowania). Ps. we wspomnianych galeriach widać często skórzaną foskę w kształcie krzyża animatorskiego, oraz klasyczną okrągłą. Może tu należy szukać źródła tej foski ala-animatorskiej?

 

 

Choć czasem zdarzają się też miłe niespodzianki, np. ta dziewczynka na środku zdjęcia poniżej, ma na koszulce moją foskę, ale o tym nic nie wiem.  Mam nadzieję, że to egzemplarz wyjątkowy. Foska prezentuje się ładnie. Zdjęcie znalezione w galerii: Kurs - "Ewangelizacja" Rzepedź 2007. Czerwone koszulki znane. :) A drugie (ta sama koszulka i chyba osoba) w galerii z Hłodna.  Ciekaweeee :P


 

Czy takie wyłowione przez przypadek *(link) zdjęcie z moją foską na koszulce:

  

 

czy wpisanie jednej z moich fosek w obraz MB Zwycięskiej na stronie Ruchu Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie:

 

W 2017 roku wyłuskałem taką foskę (42) z drewnianego znaku oazy [ zob. Światło-Życie]. Niezrozumiałymi dla mnie kolejami losu znalazła się ona na stronie www "gorskiewedrowki.blogspot.com" i na mitrze (42a) biskupa Janusza Mastalskiego z Krakowa  (jest w niej na wielu dniach wspólnoty np. krakow.oaza.pl -> 2019-09-01 lub 2019-03-04). Pewnie ktoś ją wyszperał w sieci (google jest tu niezastąpiony), a że wielkością nadaje się do dalszej obróbki, to nowy biskup (od 2019 roku) dostał mitrę z takim haftem komputerowym (zob. w: Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa). Jest mi z tego powodu miło, choć słabo, że znowu nikt się ani nie zapytał, ani podzielił, tylko przy okazji zobaczyłem efekt na zdjęciach. No cóż, to widać taka krakowska tradycja.

 

42.       42a. 

 https://www.youtube.com/watch?v=hajLeSGhAzA

 

 

 

Czasem za moją wiedzą i zgodą, a czasem bez niej, moje foski znajdują się na różnych plakatach czy grafikach, np.:

 

jednym z takich przykładów jest wspomniana krakowska szkoła animatora

 

 

 Jedna z moich fosek pojawiła się jako logo w internetowej szkole modlitwy: tu *(link):

 

 

i tu *(link):

 

 

 

Naturalnym jest również, przy takiej mentalności "pożyczania", że foski znajdą się na stronach wspólnot Ruchu np.

 

 

 

 

 

 Ps. Częstotliwość "pożyczeń" moich fosek to dobry ranking ich popularności.

Na dziś wygrywa:

 

i

 

 

 

 

Wersja animowana - chyba zrobiona w jakimś programie do 3D, 3DMax - nie pamiętam

 

 

Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. (J  8, 12)

Powyżej foska, która wykonałem mniej więcej
w czasie rozeznawania powołania (i nauki Corela)

 

 

 

 

 

Wiele ciekawych fosek można tworzyć używając greckich czcionek (niestety mało jest darmowych).
Po pewnych modyfikacjach moja majowa (2015) foska wygląda tak:

 

   

 

Prezentuję też moją wersję foski mazowieckiej (wersja z czerwca 2015)

 

 

 

 

Można też zmienić kolorystykę i tak mamy foski, które znalazły się na mojej stronie z racji modlitwy za Ruch na Ukrainie i w Polsce (na białym tle słało ją widać, dlatego góra bardziej szara).

 

 

 

Więcej moich fosek można zobaczyć tu " Foskowe pomysły - grafiki oazowe".

 

 

 

Zrealizowałem kiedyś ciekawą aranżację foski (może trochę przeładowana). Skoro dla Ruchu tak ważna jest liturgia, dlaczego nie wpisać jego znaku w symbolikę eucharystyczną? Dla spostrzegawczych: widzimy ołtarz, hostię, kielich, dwa płonienie (świece, ale również wiara i nadzieja).


Wersja czarno-biała.

Wersja kolorowa
(płomienie miały być równe, ale niestety nie wyszły).

 

 

 

 

 

 

 

Więcej mojej grafiki oazowej ***

 

 

 

w "Foskowe pomysły - grafiki oazowe"

i "Moja autorska grafika twórcza"

 i "Foski i graficzki pisane tabletem - marzec 2015"

 oraz w "Foski z okładki Ewangelii wg. św. Łukasza".

 

 
 

 

 

W 2021 zainspirowany stworzyłem pewną foskę (41a) i tak powstały "Moje "nowe" eksperymenty foskowe" a dalej inspirowany umieściłem moje starsze (41b) realizacje (z 2018r) w sieci i powstały "Moje eksperymenty foskowe".

 

 

41a.   41b 


 

Nie jestem spec-grafikiem. Ale to lubię :)

 

 

 

 

 

 

 

*** W tym miejscu mała prośba. Proszę jednak o uczciwość i nie używanie moich grafik jako elementów składowych swoich stron czy publikacji. Zawsze można dać linka na stronę np. pt. "znalazłem grafiki ..." :) lub grzecznie się zapytać czy można skorzystać z grafik. Zastrzegam sobie prawo do decydowania czy moje foski znajdą się na banerach, stronach internetowych, publikacjach drukowanych, haftach itp.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.