Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Zamyślenie nad Słowem 2020

Zamyślenie nad Słowem:
Aktualne: [2024-2023] i archiwalne [2023] [2022]
[2021] [2020] [2019] [2018] [2017] [2016] [2015] [2014] [2013] [2012].

Duchowe Zamyślenie: Niedziela, Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (27.12.2020), Rok B

  Dziś "Dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin". Warto wracać do nauczania Kościoła na temat rodziny i małżeństwa. Szczególnie do Adhortacji św. Jana Pawła II "Familiaris Consortio" oraz Adhortacji Franciszka "Amoris laetitia". Więcej w temacie (czytelnia) na stronie: brewiarz.pl.

  Jaki wzór odkrywamy w Świętej Rodzinie? Do czego wzywa nas dzisiejsze święto? Po pierwsze chcemy odrywać realność miłości międzyludzkiej, która umacnia i spaja rodzinę. Po drugie ważne jest zauważenie wiary, jako elementu umacniającego życie rodzinne. Za formularzem mszalnym prośmy, abyśmy złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach cnoty Świętej Rodziny i doszli do radości wiecznej.

Do przemyślenia: Jak wyglądają moje relacje w rodzinie?
Czy wiara jest istotnym elementem życia rodzinnego?

Duchowe Zamyślenie: Święto świętego Szczepana, pierwszego męczenika (26.12.2020), Rok B

Drugi dzień świąt pyta nas o realność naszego świadectwa wiary. Nie zatrzymujemy się wyłącznie nad świąteczną ciepłą atmosferą żłóbka, ale chcemy zatrzymać się przy fundamencie jakim jest przynależność do Chrystusa. Bo to miłość, która ma swoje źródło w tajemnicy wcielenia, ma stać się czytelnym świadectwem ucznia Pana. Przyzywamy mocy i mądrości Ducha Świętego, abyśmy zawsze wskazywali swoim życiem na Jezusa, a szczególnie naszą gotowością przebaczenia i miłością nieprzyjaciół.

Do przemyślenia: Jak wygląda moje chrześcijańskie świadectwo?
Czy w moim postępowaniu widać, że jestem naśladowcą Chrystusa?
Czy potrafię i chcę przebaczać prześladowcom?

Duchowe Zamyślenie: Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2020), Rok B

  ->  Dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia? Jak powstało Boże Narodzenie.

Czas się dopełnił, czas się uświęcił, ale nie sam z siebie. Oto w mroki ludzkiej słabości przychodzi upragniony Zbawiciel, aby zamieszkać w naszych sercach. W refrenie psalmu śpiewamy: "Ziemia ujrzała swego Zbawiciela". Czy moja "ziemia", moje ciemności, lęki, niepewności, słabości, grzechy ... już ujrzały swego Zbawiciela? Czy w Dzieciątku odczytały Boży plan wybawienia przez miłość? Klękając przed tajemnicą wcielenia wyznajmy to, że całym sercem chcemy należeć do Jezusa, że chcemy Go przyjąć!

Do przemyślenia: Jak przeżyłem tegoroczny Adwent? Czy przygotowałem się na święta?
Czy prawda o wcieleniu Słowa jest obecna w moim życiu duchowym?
Czy zgodnie z Ewangelią życie ludzkie (w tym dzieci poczętych) jest dla mnie święte?

Duchowe Zamyślenie: IV niedziela Adwentu (20.12.2020), Rok B

"O łaskach Pana będę śpiewał na wieki, Twą wierność będę głosił moimi ustami" - dzisiejszy refren psalmu zaprasza nas do świadectwa o działaniu Boga w naszym życiu. Bóg jest dobry i chce naszego dobra. Bez Jego obecności, żadne dobro w nas nie wyda właściwych owoców. Jesteśmy zatem zaproszeni, aby na nowo uwierzyć, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. To widzimy w osobie Maryi, która ufa Bogu i przyjmuje w miłości Jego wolę. Pozwala, aby Duch Święty zapoczątkował w niej nowe życie. I nas powinien przeniknąć Duch Święty, bo tylko w ten sposób może On nas uświęcić. Niech wstawiennictwo Maryi pomoże nam podjąć decyzję, aby na to działanie Boga w naszym życiu się zgodzić. Dzisiejsza Modlitwa po Komunii wyraża głęboką prośbę, aby wraz ze zbliżającym się świętem wzrastała nasza gorliwość. Przyjmijmy dar łaski, niech ona nas wypełni, niech ON nas wypełni. Marana tha!

 

Do przemyślenia: Jak wygląda moja modlitwa?
Czyjego wsparcia szukam w chwili wątpliwości czy w kryzysach wiary?
Jak dbam o stan łaski uświęcającej?

Duchowe Zamyślenie: III niedziela Adwentu (13.12.2020), Rok B

III niedziela Adwentu - Gaudete, różowy kolor liturgiczny. Kolor swoją symbolikę czerpie z koloru nieba o wschodzie słońca (zapowiedź dnia) lub od koloru uschniętych płatów róży (nadzieja, ulotność piękna, zaufanie Bogu dawcy życia). Wyraża radość z bliskości świąt, radość o owoców wypływających z tego czasu. 

Dziś 39 rocznica wprowadzenia w Polce stanu wojennego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Polsce, o poległych, dotkniętych represjami - o pokój serca oraz o nawrócenie wszystkich czynnie zaangażowanych w zło komunizmu. Można włączyć się w akcję IPN-u "Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności".

"Raduj się, duszo, w Bogu, Zbawcy moim" - dzisiejszy refren psalmu pięknie wskazuje na źródło chrześcijańskiej radości. Jest Nim zbawiający Bóg, ten który jest bliskim. Kiedy w naszym sercu panuje mrok, smutek, bezradność, lęk - przychodzący Jezus przynosi na to lekarstwo. Tak jak wschodzące słońce przezwycięża ciemności nocy, tak Jezus przynosi światu nadzieję i radość. Marana tha!

 

Do przemyślenia: Co jest dla mnie powodem najgłębszej radości?
Czy wiara jest źródłem mojej radości?

Duchowe Zamyślenie: II niedziela Adwentu (06.12.2020), Rok B

W II niedzielę Adwentu, 6 grudnia, obchodzimy po raz 21. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie organizowany przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.-> zob. info.

Dziś patronem dnia jest św. Mikołaj, biskup. Warto poznać sylwetkę i życiorys tego wielkiego świętego Kościoła, aby wyzwolić się z infantylnego obrazu św. Mikołaja kreowanego przez komercję.

"Oto wasz Bóg! oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę." - to słowo niesie prawdziwe pocieszenie. Bo kiedy człowiek żyje w smutku, potrzebuje pocieszenia. Kiedy jest słaby, potrzebuje umocnienia. Kiedy jest zniewolony, potrzebuje wyzwolenia. Dlatego Jezus przychodzi do nas z Dobrą Nowiną. On jest Zbawicielem i Odkupicielem człowieka. On przynosi nam upragnione szczęście. Marana tha!

 

Do przemyślenia: W jakich sytuacjach życia rozpoznaję Jezusa jako pasterza, który wskazuje mi drogę?

Duchowe Zamyślenie: I niedziela Adwentu (29.11.2020), Rok B

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Więcej w temacie -> zob. info.

"Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie" - pełne nadziei jest słowo z dzisiejszego refrenu psalmu. Czas epidemii, protesty przeciw życiu dzieci niepełnosprawnych, skandale i kłamstwa, ... czas w którym potrzeba nam pełnego wiary wezwania ku Bogu. "Odnów nas, Boże", odnów nas w prawdzie, odnów naszą miłość, odnów naszą wiarę ... "i daj nam zbawienie", oczyść nas z grzechów, wyrwij nas z kłamstwa i lęku, obdarz nas łaskę. Objaw się w naszym życiu, w naszych relacjach. Niebiosa spuśćcie nam ożywczą rosę. Niech tajemnica Wcielenia odnowi nas, ożywi. Marana tha!

 

Do przemyślenia: Co dla mnie w ogóle oznacza czas Adwentu?
Jak planuję przeżyć ten czas? Czy mam już jakieś postanowienia?
Co dla mnie oznacza czuwać?

Duchowe Zamyślenie: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2020), Rok A

Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Umieszczenie tej uroczystości na końcu kalendarza wiąże się z biblijnym rozumieniem czasu i odzwierciedla zarazem sens roku liturgicznego, który jakby odtwarza najważniejsze zdarzenia w dziejach zbawienia. Jest to stosunkowo młoda uroczystość bo wprowadzona przez Piusa IX w 1925 r. encykliką Quas primas. Więcej w temacie -> zob. info.

Papież Franciszek zdecydował o przeniesieniu diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla, począwszy od przyszłego roku.

"Przyjdź Królestwo Twoje" - chrześcijańska mantra czy pragnienie serc? Nie tak rzadko okazuje się, że kiedy przychodzi to królestwo, nie chcemy go przyjąć, z nim się utożsamić. Królestwo Boże jest królestwem miłości, pokoju, sprawiedliwości, życia, łaski, świętości. Jest królestwem Jezusa, w którym On jest źródłem tego wszystkiego. On zaprasza nas do takiego stylu życia. Jakże wielkim dysonansem jest krzyk pełen wyzwisk, nienawiści, wulgarności, krzyk domagający się śmierci chorych a nienarodzonych dzieci z pragnieniem "przyjdź Królestwo". Odrzucając życie, miłość, pokój, sprawiedliwość ... odrzucamy i Królestwo i Króla. Obierając Jezusa za Króla swego serca, Jego Słowo, Jego Królestwo, wybieramy drogę, która zakończy się słowami "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata". Zróbmy to! Bóg będzie nas sądził z miłości i miłością. Wybierając zatem miłość, wybieramy właściwą drogę.

 

Do przemyślenia: O jakie królestwo się modlę? Jakiego pragnę?
Czy Jezus króluje w moim życiu? 

Duchowe Zamyślenie: XXXIII niedziela zwykła (15.11.2020), Rok A

  Dziś w kościele obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich (owoc roku miłosierdzia) - warto zapoznać się z papieskim Orędziem na Światowy Dzień Ubogich. Przedostatnia niedziela roku liturgicznego jest wielkim pytaniem o troskę o ubogich w naszym życiu, a jednocześnie jest okazją do dobrych postanowień na nowy rok. Poczujmy się wezwani do prawdziwie chrześcijańskiego stylu życia, gdzie troska o ubogich zawsze jest ważna. Niech nam patronują i nas inspirują święci: św. Matka Teresa z Kalkuty, św. br. Albert Chmielowski. Dziś też obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - pamiętajmy w zmarłych w naszej modlitwie.

Znaleźć radość w służbie! - do takiej prośby prośby wzywa nas dzisiejsza kolekta mszalna. Bo można być chrześcijaninem z metryki o mentalności niewolnika, który ciągle coś musi. Dziś na nowo jesteśmy pytani o miłość, która znajduje potwierdzenie w naszych uczynkach. Od nas zależy, czy będziemy żyli jak synowie światłości czy mroku, czy dopuścimy do naszych serc Boga z Jego radością, czy się na Niego zamkniemy wybierając mrok lęku, złości, grzechu, bezradności, rozpaczy. Bóg każdego obdarowuje, a przyjęcie daru (wejście w postawę bycia obdarowanym) prowadzi do radości. Przeciwieństwem jest gnuśność - ta każe odrzucić dar, zakopać go. Niestety wiele z naszej ciemności ma swoje źródło w tym, że Boże dary są przez nas lekceważone i zakopywane. Czas na nawrócenie serca! Znajdź radość w tym co zwyczajne!

 

Do przemyślenia: Jak bardzo cienię sobie dar życia?
Co uważam za szczególny talent otrzymany od Boga?
Jak go realizuję i rozwijam?

Duchowe Zamyślenie: XXXII niedziela zwykła (08.11.2020), Rok A

Mądrość - w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Bo wokół nas tyle słów, tyle postaw, a jednocześnie tyle głupoty. A jednak Bóg chce człowieka czynić mądrym. Ponieważ mądrość pozwala w szarzyznach i zawirowaniach świata zachować w sercu nadzieję. To On i tylko On jest źródłem i dawcą mądrości. Pozwólmy się nią obdarować. Niech naszym stanie się wyznanie psalmisty: "Boże mój, Boże, szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza. Ciało moje tęskni za Tobą, jak ziemia zeschła i łaknąca wody".

 

Do przemyślenia: Czy jestem człowiekiem nadziei?
Czy widzę w Bogu źródło mądrości?

Strona 1 z 6

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.